Poprawa wydajności i rozwój firmy dystrybucyjnej dzięki rozwiązaniu ERP.

Poprawa wydajności i rozwój firmy dystrybucyjnej dzięki rozwiązaniu ERP.

Cele

P2P to wiodąca spółka grupy Pall-Ex, brytyjskiej firmy logistycznej zajmującej się dystrybucją palet. Dalszy rozwój spółki zależał do integracji jej systemu z systemem zarządzania o nazwie TWINE wykorzystywanym w Pall-Ex.

 

Strategia

P2P wybrała system Microsoft Dynamics NAV hostowany na Windows Azure. Dostawcą rozwiązania była firma partnerska Microsoft – Cooper Parry. Spółka Cooper Parry opracowała kompletne rozwiązanie obsługujące dystrybucję i przewóz oraz zaprezentowała możliwości płynnej integracji Microsoft Dynamics NAV z TWINE.

 

Rezultaty

Microsoft Dynamics NAV umożliwił P2P sprawniejsze i inteligentniejsze zarządzanie. Lepszy dostęp do informacji oraz bieżących analiz, przede wszystkim danych sprzedażowych, umożliwia spółce możliwości rozwoju i utrzymania wiodącej pozycji.

 

„Mogę teraz analizować przebieg procesu sprzedaży pod każdym kątem. Poprzednio mając tylko ogólny obraz sytuacji, mogłem reagować dopiero po sześciu tygodniach. Widzę, w których obszarach zamierzone cele nie są realizowane, i w przypadku których klientów cena naszych usług jest zbyt niska w stosunku do liczby ich zamówień. Mam teraz możliwość szybszego reagowania i ciągłego usprawniania naszej działalności” – Mark Barfoot, Dyrektor, P2P Logistics.


Rezultaty

System Microsoft Dynamics NAV umożliwił firmie Koppers usprawnienie procesów w zakresie zarządzania zapasami, inwentaryzacji, produkcji i planowania zasobów. Rozwiązanie zapewniło również lepszy wgląd w dane o dostępności zapasów oraz oferty sprzedaży. Dzięki zmniejszeniu o 60 procent liczby danych sprawozdawczych przesyłanych do siedziby Koppers w Stanach Zjednoczonych dane finansowe są bardziej przejrzyste. Pozwoliło to zmniejszyć koszty kontroli o 12 procent rocznie przez ostatnie 2 lata.

 

„Wcześniej możliwości przeglądania danych dotyczących były ograniczone, ponieważ informacje dotyczące przyjęć i dostaw zapasów były rejestrowane ręcznie i przetwarzane co tydzień. Zintegrowane rozwiązanie oparte na Microsoft Dynamics znacząco usprawnia zarządzanie zapasami i zapewnia bieżący wgląd w powiązane dane. Dzięki temu, że produkcja i przyjęcia zakupów są księgowane na bieżąco, sprzedawcy otrzymują zawsze aktualne informacje o możliwościach sprzedaży. Pozwala im to realizować wymagania klientów w lepszy sposób” – Johanna de Roder, Kierownik ds. Systemów Informatycznych, Koppers Australia Pty Limited.


Sprawdź nową stronę na temat systemu business intelligence:

  • ETL – zbiór narzędzi wspomagających proces pozyskania danych.
  • Business Intelligence (BI) to coś więcej niż narzędzie wspierające decyzje biznesowe.
  • Kluczowy wskaźnik wydajności (KPI), to mierzalna wartość, która pokazuje, jak skutecznie firma osiąga kluczowe cele biznesowe.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz