Opis platformy systemu ERP

Platforma systemu ERP takiego, jak Microsoft Dynamics NAV bazuje na sprawnym współdziałaniu wielu technologii informatycznych. Odpowiednio zestawione elementy składają się na określoną architekturę, w której każdy składnik pełni odpowiednią rolę. Mimo że każdy z nich ma odrębną funkcję, żaden nie jest oddzielony od innych elementów systemu. Platforma systemowa to połączenie wszystkich elementów, na których działaniu opiera się kompletny system Microsoft Dynamics NAV. Wszystkie składniki systemu są ze sobą powiązane i oferują całościowe rozwiązanie dla każdego użytkownika środowiska aplikacyjnego.

Oferowane rozwiązanie charakteryzuje się pięcioma podstawowymi właściwościami: możliwością adaptacji, otwartością, efektywnością, niezawodnością i zdolnością współpracy.

Wszystkie połączone składniki technologii sprawiają, że system Microsoft Dynamics NAV jest rozwiązaniem, któremu zaufały tysiące klientów i na którym będzie można polegać również w przyszłości.

 

Integracja z SQL Server

Oprogramowanie Microsoft Dynamics NAV (Navision) można zintegrować z usługami Microsoft SQL Server Reporting Services, aby uzyskać środowisko raportowania o ogromnych możliwościach, które ułatwi zarządzanie finansami. Reporting Services to kompleksowe rozwiązanie oparte na serwerze, które umożliwia tworzenie i udostępnianie zarówno tradycyjnych raportów przeznaczonych do druku, jak i interaktywnych raportów umieszczanych w sieci Web. Usługi raportowania stanowią połączenie funkcji zarządzania danymi programu SQL Server i systemu operacyjnego Windows Server z przyjaznymi aplikacjami pakietu Microsoft Office, takimi jak Excel. Moduł ten w czasie rzeczywistym udostępnia informacje, które pomagają podejmować decyzje dotyczące codziennych działań.

Komponent OLAP stanowiący część usług analitycznych SQL Server odpowiada za tworzenie modułów OLAP, które zawierają uprzednio zagregowane podsumowania umożliwiające udzielenie szybkich odpowiedzi na zapytania, niezależnie od poziomu złożoności podsumowania wymaganego do tego, aby odpowiedzieć na dane zapytanie.

 

Narzędzia zarządzania środowiskiem

System ERP –  Microsoft Dynamics NAV wyposażony jest w wiele narzędzi stosowanych głównie przez partnerów Microsoft Dynamics NAV. Służą one do uaktualniania środowiska programistycznego, zarządzania nim oraz do wykrywania błędów. Dostępne są narzędzia wewnętrzne (wbudowane narzędzia systemowe) oraz narzędzia zewnętrzne.

 

Funkcje systemu Opis
ŚRODOWISKO C/SIDE ·      Środowisko projektowania obiektowego

·      Składa się z siedmiu typów obiektów używanych do tworzenia funkcjonalności aplikacji

·      Otwarty kod aplikacji: partnerzy Microsoft Dynamics NAV mogą dostosowywać rozwiązania zarówno na poziomie prostym, jak i złożonym

·      Minimalna wielkość kodu: liczba linii kodu jest mniejsza niż w produktach konkurencyjnych firm

·      Spójny interfejs całej aplikacji, który pozwala na proste przełączanie między różnymi jej obszarami

·      Sterownik umożliwiający uzyskiwanie dostępu z systemu Microsoft Dynamics NAV do funkcji aplikacji zewnętrznych (takich jak program Microsoft Excel)

·      Zastosowanie technologii SIFT w celu zwiększenia wydajności pracy systemu podczas dokonywania obliczeń.

.


Jesteś zainteresowany przewodnikiem po Microsoft Azure?
A może szukasz korzyści jakie daje Microsoft Azure?

Sprawdź nową stronę na temat systemu business intelligence:

  • ETL – zbiór narzędzi wspomagających proces pozyskania danych.
  • Business Intelligence (BI) to coś więcej niż narzędzie wspierające decyzje biznesowe.
  • Kluczowy wskaźnik wydajności (KPI), to mierzalna wartość, która pokazuje, jak skutecznie firma osiąga kluczowe cele biznesowe.

Jeśli nie wiesz Jak rozpocząć projekt wdrożenia systemu ERP, poczytaj artykuły na tym blogu:
How to start ERP project
How achieve success of ERP
What are the problems before implementing ERP

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz