7 powodów, dla których warto przejść do chmury.

Dlaczego tak wiele firm decyduje się przenieść swoje zasoby do systemu Azure?
Poniżej znajdziesz 7 podstawowych korzyści, które daje chmura obliczeniowa.

 

1. Możliwość ograniczenia kosztów

Platforma Microsoft Azure jest miejscem, w którym przechowujesz wszystkie bazy danych, aplikacje, programy, które na co dzień używasz w swojej firmie. Aby z nich korzystać najczęściej potrzebujesz serwerów, a ich kupno oraz utrzymanie to niemały wydatek. Na dodatek musisz się liczyć z awariami, a co za tym idzie przestojami w pracy zespołu. Microsoft Azure jest w pełni skalowalny, co oznacza, że korzystasz jedynie z potrzebnych przestrzeni serwerowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu płacisz jedynie za wykorzystane zasoby. Dodatkowo koszty początkowe są naprawdę niskie. Wdrożenie jest szybkie i nie wymaga dużych inwestycji.

2. Elastyczność wykorzystania zasobów

Ważną cechą usługi Microsoft Cloud jest skalowalność. Mając nieograniczoną pojemność chmury możesz cieszyć się elastycznością. Warto także podkreślić, że korzystając z platformy Azure nie musisz martwić się „sezonowymi szczytami”, wzmożonym ruchem w branży, jak na przykład okres przedświąteczny dla handlowców. Możesz cieszyć się stałym dostępem i nieograniczoną pojemnością przestrzeni, a płacisz jedynie za wykorzystane moce obliczeniowe chmury.

Dodatkowo Microsoft Azure jest systemem niezwykle elastycznym. Obsługuje wszystkie systemy operacyjne, narzędzia, języki i strukturę. Począwszy od systemu Windows po Linux, od oprogramowania SQL Server aż po Oracle, od języka C# po Java.

3. Nieograniczona wydajność chmury

Centra obliczeniowe oferują moc, która jest nieosiągalna nawet dla najbardziej rozbudowanych stacji roboczych. Rozwiązanie jakie daje Microsoft Azure jest niezwykle wygodne i zapewnia klientom swobodę użytkowanie bez ryzyka obciążeń.

4. Niezawodność

Dzięki rozwiązaniom cloud computing nie musisz się martwić o możliwe zniszczenie Twoich serwerów, czy też opóźnienia wynikające z katastrof ekologicznych czy nagłych przeciążeń. Dzięki rozwiązaniom chmurowym masz gwarancję stabilności usług w nieprzywidzianych okolicznościach.

5. Masz możliwość pracy w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie

Microsoft Azure jest rozwiązanym idealnym dla osób pracujących zdalnie. Handlowcy i sprzedawcy mają stały dostęp do cenników, czy baz danych. Wystarczy jedynie łączność z Internetem.

6. Bezpieczeństwo przechowywanych danych

Korzystając z usług Microsoft Azure nie musisz martwić się o utratę danych. Zapisane w chmurze nie zostaną utracone wraz z kradzieżą laptopa. Masz do nich stały dostęp na dowolnym urządzeniu mobilnym.
Korzystając z platformy Azure wykonywanie kopii zapasowych, ich odzyskiwanie czy przechowywanie danych są znacznie bardziej ekonomiczne oraz efektywniejsze.

7. Produkt przyjazny dla środowiska

Chmura obliczeniowa jest rozwiązaniem, które umożliwia ograniczenie emisji dwutlenku węgla oraz wykorzystania zasobów jak prąd, paliwa. Cloud computing jest rozwiązaniem znacznie przyjaźniejszym dla środowiska niż standardowe rozwiązania IT.


Jesteś zainteresowany przewodnikiem po Microsoft Azure?
A może szukasz korzyści jakie daje Microsoft Azure?

Sprawdź nową stronę na temat systemu business intelligence:

  • ETL – zbiór narzędzi wspomagających proces pozyskania danych.
  • Business Intelligence (BI) to coś więcej niż narzędzie wspierające decyzje biznesowe.
  • Kluczowy wskaźnik wydajności (KPI), to mierzalna wartość, która pokazuje, jak skutecznie firma osiąga kluczowe cele biznesowe.

Jeśli nie wiesz Jak rozpocząć projekt wdrożenia systemu ERP, poczytaj artykuły na tym blogu:
How to start ERP project
How achieve success of ERP
What are the problems before implementing ERP

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz